Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ministria e Ekonomisė dhe Financave takon donatorėt

Tridhjetė (30) komunat e Kosovės, kanė zotuar nga donatorėt 745.3 milion euro vetėm pėr shėrbime nė tre sektorė: nė rehabiltimin e energjisė, tė ujit dhe nė rehabilitimin e sektorit pėr higjienė dhe mirėmbajtje. Ndėrkaq, tė kontraktuara janė edhe 670.6 milion euro.

Pėr rehablitimin e kėtyre sektorėve nėpėr komuna, pėrveq shumave tė zotuara dhe tė kontraktuara, donatorėt kanė shpenzuar 561.9 milion euro. Kėto tė dhėna u publikuan sot nė takimin sektorial me donatorėt, tė organizuar nga Ministria e Ekonomisė dhe Financave.

Zėvendės drejtori i Njėsisė Qendrore Rregullative, Riēard Lesi, shpjegoi planin strategjik pėr zhvillimin e Njėsisė Qėndrore tė Rregullatorit. Ekspertė tė tjerė diskutuan edhe pėr zyrat e minierave dhe mineraleve, ujėrave dhe hedhurinave si dhe tė zyrės pėr efikasitetin e Energjisė.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail