Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Delegacioni i Paktit tė Stabilitetit takon ministrin Morina

PRISHTINĖ, 30 KORRIK 2003 - Njė delegacion i tryezės punuese tė Paktit tė Stabilitetit u takua dje me ministrin e Transportit, Postės e Telekomunikacionit tė Kosovės, Zef Morinėn. Zyrtarėt e Paktit tė Stabilitetit u njohėn me planin dhe projektet e kėsaj ministrie.

Pėrfaqėsuesit e kėtij delegacioni thanė se kjo vizitė nė Kosovė ka pėr qėllim informimin me gjendjen e pėrgjithshme tė Paktit tė Stabilitetit pėr Evropėn Juglindore. Delegacioni e falėnderoi ministrin Morina pėr informacionet pėr rrugėt, trafikun ajror dhe telekomunikacionin tė cilat do t'ia pėrcjellin Busekut.

Ministri Zef Morina tha se nė takim u bisedua kryesisht rreth mundėsisė qė Pakti i Stabilitetit tė ndihmojė pėrmirėsimin e infrastrukturės rrugore nė Kosovė. Vizita e delegacionit tė Paktit tė Stabilitetit i paraprin vizitės sė Erhard Busek nė Kosovė qė do tė realizohet nė muajin shtator.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail