Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

AKM konteston pėrbėrjen e bordit mbikqyrės tė PTK-sė

PRISHTINE, 29 KORRIK 2003 - Agjencia Kosovare e Mirėbesimit konteston pėrbėrjen e bordit mbikėqyrės tė punės sė Post Telekomit tė Kosovės, tė themeluar kohė mė parė nga Ministria e Transportit e Postė Telekomunikacionit. Erik Mek Kinli, zyrtar i AKM-sė dhe ushtrues detyre i menagjerit tė PTK-sė, i ka deklaruar radios "Blue Sky", se anėtarėt e bordit tė formuar prej ministrisė nuk i plotėsojnė kushtet.

Ai ka thėnė se shumė prej anėtarėve janė tė lidhur ngushtė me punėt brenda ministrisė, nė veēanti sekretari i pėrhershėm i ministrisė, Gėzimn Pula. Mek Kinli ka thėnė se tė gjithė anėtarėt e bordit duhet tė jenė ekspertė tė postės e telekominikacionit. Ai ka thėnė se ky bord do tė merrej me pėrpilimin e rregulloreve dhe ligjeve dhe jo me ēėshtje operacionale apo menagjuese nė PTK. Erik Mek Kinli ka thėnė se ēėshtjen e pėrbėrjes sė bordit mbikėqyrės pėr punėn e PTK-sė do tė bisedojė sė shpejti me ministrin e Transportit e Postė Telekomunikacionit, Zef Morina.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail