Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Krasniqi: Qeveria mbėshtetė AKM-nė

PRISHTINE, 29 KORRIK 2003 - Zėvendėskryeministri i detyrės sė kryeministrit tė Kosovės, Jakup Krasniqi, shprehu sot mbėshtetjen e Qeverisė sė Kosovės pėr procesin e privatizimit tė ndėrmarrjeve shoqėrore. "Qeveria e Kosovės e mbėshtet procesin e privatizimit", deklaroi Krasniqi, pas takimit me zėvendėsdrejtorin e Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit (AKM), Ahmet Shala, dhe udhėheqėsin e privatizimit nė AKM, Johan Johanson. Ahmet Shala tha se tė gjitha institucionet e Kosovės duhet ta mbėshtetin procesin e privatizimit, duke shtuar se mbėshtetja e institucioneve ėshtė shumė e rėndėsishme pėr vazhdimin e kėtij procesi dhe pėr zhvillimin ekonomik tė Kosovės. Ndėrkaq, Johanson tha se AKM-ja do tė bėjė pėrpjekje maksimale qė nė Kosovė tė joshen investitorė sa mė seriozė dhe qė procesi i privatizimit tė jetė transparent.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail