Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Mekkinli: Tė ndryshohet imazhi negativ i PTK-sė

PRISHTINE - Ushtruesi i detyrės sė drejtorit tė pėrgjithshėm tė Post Telekomit tė Kosovės, Erik Mekkinli premton mė shumė transparencė pėr punėn e kėsaj ndėrrmarje publike. Gjatė njė takimi joformal me gazetarė nė selinė e PTK-sė, Mekkinli tha se do tė punohet nė ndryshimin e imazhit negativ tė kėsaj ndėrmarrje. PTK do tė jetė mė i hapur pėr gazetarė dhe do tė ketė mė shumė transparencė nė punėn e kėsaj ndėrrmarje publike mė rentabile nė Kosovė. Kėshtu ka premtuar sot kreu i PTK-sė, Erik Mekkinli. Ai tha se do tė punohet nė ndryshimin e imazhit tė PTK-sė dhe ka pranuar se kartelat mbushėse janė arritje jo e mirė pėr PTK-nė. Sipas Mekkinlit gjendja me kartela mbushėse do tė pėrmirėsohet pasiqė ėshtė arritur marrėveshja me njė kompani tė madhe perėndimorė pėr kėtė ēėshtje. Kreu i PTK-sė, ka pranuar se mungesa e kartelave mbushėse nė treg nuk do tė ndodhte nė vendin prej nga ai vjen, por, ka thėnė se kjo nuk do tė ndodhė nė tė ardhmen duke shtuar se pėr kėtė ēėshtje ka bėrė disa ndryshime nė zyrėn e prokurimit. Mekkinli pohoi se Ministria e Telekomunikacionit nuk ka influencė nė menaxhimin e PTK-sė dhe se pronare e kėsaj ndėrmarrje ėshtė vetėm Agjencioni Kosovar i Mirėbesimit.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail