Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

KEK: Rritet orari i reduktimeve

PRISHTINE, 24 KORRIK 2003 - Pėr shkak tė rėnies nga prodhimi tė bllokut B2 tė termocentralit Kosova B, sot orari i reduktimeve tė energjisė elektrike ėshtė 3 me 3, ka thėnė Beti Dawson, zėdhėnėse e Korporatės Energjetike tė Kosovės, ndėrsa reduktimet arrijnė deri nė 4 orė pa rrymė. Ajo tha se rreth orės 13 pritet tė futet nė prodhim blloku B2. "Shpresojmė qė pas futjės nė prodhim tė bllokut B2, orari i reduktimve tė zvoglohėt nė 4 me 2 ose 5 me 1," - ėshtė shprehur Dawson. Ndėrsa pėr nesėr parashikohėt qė blloku A1, tė prodhojė 30 megavatė, blloku A4 100 megavatė dhe 230 megavatė orė energji elektrike do tė prodhojė blloku B2.


ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail