_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGĖZA    
             
   
  LAJME
   
28.11.2008, 14:31
Takim me Kosovarė nga komuniteti i biznesit nė Zvicėr
Me 13 dhjetor 2008, Ministria e Tregtisė dhe Industrisė e Republikės sė Kosovės (MTI), respektivisht Agjencia pėr Promovimin e Investimeve e Kosovės (APIK) pėrmes zyrės sė saj nė Vjenė, organizon nė Cyrih njė takim me pėrfaqėsues tė diasporės nga komuniteti i biznesit nė Zvicėr.

Takimi do tė mbahet me 13 dhjetor 2008 nga ora 11:00 nė sallėn e Restaurant Clipper, Lagerstrasse 1, 8004 Cyrih.

Nė emėr tė MTI-sė dhe APIK-ut ju ftojmė qė tė merrni pjesė nė kėtė takim. Qėllimi i takimit ėshtė informimi mė i detajuar i pėrfaqėsuesve tė diasporės nga komuniteti i biznesit nė Zvicėr pėr mundėsitė e investimeve dhe nė pėrgjithėsi bashkėpunimit ekonomik me Kosovėn.

Nė kėtė takim do tė ju drejtohen me prezantime Lutfi Zharku, Ministėr i Tregtisė dhe Industrisė dhe Kujtim Dobruna, pėrfaqėsuesi i zyrės sė APIK-ut nė Vjenė.

Nė fund tė prezantimeve MTI dhe APIK mirėpresin pyetjet tuaja dhe ju ftojnė nė njė bufe tė rastit. Pas prezantimeve dhe bufesė, Ministri Lutfi Zharku dhe pėrfaqėsuesit e APIK do tė kenė nė dispozicion mbi 3 orė pėr tu takuar personalisht me tė gjithė tė interesuarit dhe pėr tė diskutuar mundėsitė e investimeve dhe pėrkrahjes institucionale.

Prezantimet do tė mbahen nė gjuhėn shqipe. Sidoqoftė, pėrfaqėsuesit e APIK do tė jenė nė dispozicion edhe pėr takime personale nė gjuhėn gjermane ose angleze.

Ju lutemi qė nė rast tė interesimit pėr pjesėmarrje, tė regjistroheni paraprakisht tek zyra e APIK nė Vjenė, pėrmes E-Mail-it ose telefonit:

[email protected]
+43 (0) 1 890 50 26


Ju lutemi qe ne rast te regjistrimit, ti perfshini edhe te dhenat rreth veprimtarise (sektorit) te kompanise suaj ose kompanise per te cilen punoni.


Programi i takimit:

11:00
Prezantim i Ministrit Lutfi Zharku rreth mundėsive pėr investime nė Kosovė
11:15 Fjalim pėrshėndetės nga Ambasadori i Republikės sė Kosovės nė Zvicėr, Naim Malaj
11:25 Prezantim i shėrbimeve tė APIK-ut nga Kujtim Dobruna
11:45 Pyetje dhe diskutime
12:15 Bufeja e rastit pėr tė gjithė tė pranishmit

12:45 – 16:00 Takime personale me Ministrin Lutfi Zharku dhe pėrfaqėsuesit e APIKECIKS

Tė fundit | Kosovė | Rajon | Botė

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Bosnja e Serbia refuzojnė eksportin kosovar
> Kosovarėt sėrish mė optimistėt nė botė
> Bujqėsia, gjithnjė e mė keq
> Fundi i rrymės sė lirė
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Bujqėsia dhe industria e ushqimit nė Kosovė
> Prodhimi dhe pėrpunimi i drurit nė Kosovė
> Broshura "Investing in Kosovo 2008"
> CD-ROM "Invest in Kosovo"
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> "Factsheet Kosovo"
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Ēfarė po ndodhė nė tregjet financiare botėrore?
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2008 eciks.org