Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

Raiffeisen Bank vazhdon me rritje


Prishtinė, 20 gusht 2007 — Totali i aseteve tė Raiffeisen Bank (RZB) gjatė gjashtėmujorit tė parė tė kėtij viti ka shėnuar rritje prej 11 pėr qind, rritje kjo prej 376.4 milionė euro (sa ishte nė fund tė vitit 2006) nė 415.9 milionė euro. Sipas RZB, kreditė janė rritur prej 229.5 milionė euro (sa ishin nė fund tė vitit 2006) nė 282.7 milionė euro ose 23 pėr qind mė shumė. Ndėrsa depozitat janė rritur pėr 11 pėr qind dhe kanė arritur nė 344 milionė euro.

"Raiffeisen Bank ėshtė e pėrkushtuar tė ndėrtojė marrėdhėnie afatgjata me klientėt duke u ofruar atyre njė gamė tė gjerė tė produkteve dhe shėrbimeve bankare", tha Oliver Whittle, drejtor ekzekutiv.

Gjysma e parė e vitit 2007 ėshtė karakterizuar me prezantimin e produkteve dhe shėrbimeve tė reja nė treg kryesisht pėr individė. Raiffeisen Bank ishte banka e parė e cila ka sjellė nė treg VISA Kredit Kartelėn si dhe ka filluar tė ofrojė kredi edhe pėr individė qė e marrin pagėn nė kesh apo pėrmes bankave tjera. Raiffeisen Bank ka bėrė edhe ndryshime sa i pėrket produkteve ekzistuese pėr individė. Afati i kthimit pėr kreditė pėr banim ėshtė zgjatur prej 5 nė 10 vjet, ndėrsa pėr kreditė personale prej 5 deri nė 7 vjet. Klientėt qė kanė histori tė mirė tė kthimit tė kredive nė Raiffeisen Bank mund tė marrin kredi deri nė 15,000 Euro pa hipotekė. Po ashtu, pas fillimit tė regjistrimit tė apartamenteve tė vjetra nė kadastėr, klientėt tani mund tė shfrytėzojnė kredinė hipotekare edhe pėr blerjen e kėtyre apartamenteve. Raiffeisen Bank nė Kosovė momentalisht operon rrjetin e pėrberė nga 34 degė dhe nėndegė tė ndėrlidhura drejtpėrdrejt, sė bashku me 50 bankomatė dhe me mė shumė se 800 pika tė shitjes pėr blerje pėrmes kartelave.

ECIKS / Gazeta Express
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shqipėria pėrfiton 1.3 miliardė dollarė nga emigrantėt
Raiffeisen Bank vazhdon me rritje
ECIKS promovon investimet ne forumin e Alpbach
ECIKS publikon faqen e IPAK-Vienna nė Internet
OEK: tė hiqet dogana pėr grurinAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)

 


Eciks E-mail