Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

E drejta pronėsore - standardi mė i vėshtirė pėr t'u plotėsuar


Prishtinė, 23 maj 2006 - Pėrfaqėsues tė institucioneve kosovare tė ngarkuara me zbatimin e “standardit tė gjashtė”, qė ka tė bėjė me tė drejtėn pronėsore, i kėrkuan mbėshtetje mė tė madhe ekzekutivit kosovar, pasi sipas tyre, ky standard ėshtė mė i vėshtiri pėr t’u plotėsuar dhe ėshtė i lidhur drejtpėrdrejt me statusin politik tė vendit.

Muhamet Aliu, sekretar permanent nė Ministrinė e Mjedisit dhe Planifikimit Hapėsinor (MMPH) tha se plotėsimi i standardeve nė pėrgjithėsi ėshtė vlerėsuar pozitiv, por duhet tė punohet edhe mė shumė nė kėtė drejtim.

Sipas tij, iu ėshtė bėrė njė kėrkesė ndėrmarrjeve publike banesore komunale tė tė gjitha komunave tė vendit, qė regjistrin e banesave nė etazhitet t’ia dorėzojnė Agjencisė Kadastrale tė Kosovės.

Ai tha se ēdo agjenci kadastrale komunale duhet tė disponojė me banesat e qytetarėve tė Kosovės, tė cilat nė ēdo vend tė Kosovės duhet tė dorėzojnė raportet ndėrmarrjeve publike komunale, agjencive kadastrale komunale dhe Agjencisė Kadastrale tė Kosovės.

ECIKS / KosovaLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail