rreth ECIKS
fillimi
lajme
analiza
publikime
sherbime
kontakt
stafi
perdorimi
Lidhje / Nyje
ECIKS Arkivi
shqip
english

auf Deutsch


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:
 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

Rreth 15 milion euro pėr kthimin e tė zhvendosurve


Prishtinė, 7 mars 2005 - Zėdhėnėsi i UNMIK-ut Nerazh Sing, lidhur me finacimin e kthimit tė tė zhvendosurve nė Kosovė, ka thėnė se nė vitin 2004 institucionet e Kosovės kanė qenė donatori kryesor nė mbėshtetje tė procesit tė kthimit. Ai ka shtuar se Qeveria e Kosovės edhe sivjet do tė jetė financuesi kryesor i procesit tė kthimit me 10.5 milionė euro tė alokuara nė mbėshtetje tė projekteve pėr kthim tė organizuar dhe pėr tė kthyerit spontanė nėpėrmjet programit qeveritar pėr tė ndihmuar kthimin.

Buxheti i Kosovės pėr kėtė vit ka caktuar njė fond prej rreth 15 milionė eurosh pėr kthimin e tė zhvendosurėve. Nga kjo shumė 11 milionė i janė dhėnė Ministrisė pėr Kthim dhe Komunitete, ndėrkaq 3.8 milionė Zyrės pėr ēėshtje tė komuniteteve.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi |
| Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje | Arkivi |

| Shqip | English |
Deutsch |

Copyright 2003 - 2004 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Vazhdojnė problemet pėr operatorin e dytė tė telefonisė
OCTA greke i humb Kosovės 25 milionė euro
Rritja e tė hyrave buxhetore varet nga niveli i zhvillimit ekonomik
Bajram Kosumi - Kryeministėr i ri i Kosovės
Rriten pėr 30 pėr qind ēmimet e makinaveAnalizat e Fundit

Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?
Ndalimi i subvencioneve agrare, shansė pėr fermerėt kosovar
Me kėtė imazh tė ekonomisė nuk ka investime tė huaja
Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-vePublikimet e deritashme

Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)

 


Eciks E-mail