rreth ECIKS
fillimi
lajme
analiza
publikime
sherbime
kontakt
stafi
perdorimi
Lidhje / Nyje
ECIKS Arkivi
shqip
english

auf Deutsch


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:
 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

Publikohet raporti i kontrollit tė buxhetit pėr 2001


Prishtinė, 11 dhjetor 2004 – Kryeadministratori i Kosovės, Soren Jesen Petersen, ka publikuar dje Raportin e kontrollit tė jashtėm pėr vitin 2001 tė Buxhetit tė Konsoliduar tė Kosovės, njofton UNMIK-u. Kontrolli ėshtė kryer nga Gjykata e Kontrollit e Holandės. Nė kėtė Raport thuhet se janė bėrė pėrparime nė administrimin financiar, por janė tė domosdoshme pėrmirėsime tė mėtejshme. Raporti pėrfshin edhe njė sėrė rekomandimesh, ndėr tė cilat, nė lėmin e administrimit bankar dhe tė parave, sistemeve tė informacionit dhe tė atij llogaritar, etj. Me themelimin e suksesshėm tė Zyrės sė Kontrollorit tė pėrgjithshėm, tėrė procesi i administrimit dhe i kontrollit, qė sipas Rregullores 2002/18 ėshtė kryer sė bashku me Gjykatėn e Kontrollit tė Holandės, tash ėshtė marrė nga Kontrollori i pėrgjithshėm i Kosovės. Raporti i kontrollit tė Buxhetit tė Konsoliduar tė Kosovės u ėshtė dėrguar Presidentit tė Kosovės, Kryeministrit, pėrfaqėsuesve tė Qeverisė, Kryetarit tė Asamblesė, institucioneve tė UNMIK-ut, zyrave tė ndėrlidhjes dhe oganizatave tė tjera.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi |
| Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje | Arkivi |

| Shqip | English |
Deutsch |

Copyright 2003 - 2004 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Kosova drejt pavarėsisė
Qeveria do ta diskutojė nė detaje draftin e buxhetit
Busek shpreh frike nga vendimi i njėanshėm i SHBA-ve
Miratohet marreveshja per aftesimimin e te rinjve
Investimet gjermane nė Evropėn Lindore tepėr lukrativeAnalizat e Fundit

Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?
Ndalimi i subvencioneve agrare, shansė pėr fermerėt kosovar
Me kėtė imazh tė ekonomisė nuk ka investime tė huaja
Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-vePublikimet e deritashme

Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)

 


Eciks E-mail