rreth ECIKS
fillimi
lajme
analiza
publikime
sherbime
kontakt
stafi
perdorimi
Lidhje / Nyje
ECIKS Arkivi
shqip
english

auf Deutsch


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:
 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

Nė Shkup mbahen takime punuese tė Paktit tė Stabilitetit


Shkup, 13 nėntor 2004 - Qė nga data 17 deri mė 19 nėntor nė kryeqytetin e Maqedonisė, nė Shkup, do tė mbahet tryeza rajonale dhe tri tryeza punuese tė Paktit tė Stabilitetit nė tė cilat do tė diskutohet pėr progresin e arritur nė Evropėn Juglindore nė kuadėr tė iniciativave rajonale tė Paktit tė Stabilitetit nė harkun kohor gjashtėmujor. Pokėshtu gjatė kėtyre takimeve pritet qė tė identifikohen objektivat pėr vitin 2005.

Nė kėto takime Kosovėn do ta pėrfaqėsojnė zyrtarė tė institucioneve vendore dhe tė UNMIK-ut. Delegacioni do tė udhėhiqet nga koordinatori i Qeverisė sė Kosovės pėr Paktin e Stabilitetit, Besim Beqaj.

Pokėshtu nė ceremoninė e hapjes do tė flasė edhe shefi i UNMIK-ut Soren Jesen-Petersen.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi |
| Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje | Arkivi |

| Shqip | English |
Deutsch |

Copyright 2003 - 2004 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Nė Shkup mbahen takime punuese tė Paktit tė Stabilitetit
Miratohet akciza fiske mbi naftėn
Hekurudha, pavarėsi ekonomike nga shteti
Publikohet projekti zbatues i autostradės Prishtinė-Durrės
Shtyhen datat e dorėzimit tė ofertave pėr FerronikelinAnalizat e Fundit

Ndalimi i subvencioneve agrare, shansė pėr fermerėt kosovar
Me kėtė imazh tė ekonomisė nuk ka investime tė huaja
Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
Ndėrmarrjet kosovare dhe InternetiPublikimet e deritashme

Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)

 


Eciks E-mail