_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGĖZA    
             
   
  LAJME
   
3.08.2007, 10:22
Rritet inkasimi i rrymės 30 pėr qind

Prishtinė, 3 gusht 2007 - Nė muajin korrik ka pasur inkasim tė rrymės nė vlerė prej 8.600.000 euro qė do tė thotė afėrsisht 30 pėr qind mė shumė se nė njėjtin muaj tė vitit tė kaluar. Kėshtu u tha pas takimit tė rregullt tė Bordit tė Drejtorėve tė KEK-ut.

Ky bord ka formuar panelin intervistues, i cili gjatė dy javėve tė ardhshme duhet ta zgjedhė drejtorin menaxhues tė Koorporatės Energjetike tė Kosovės. "Paneli do tė pėrbėhet nga anėtarėt e Bordit tė Drejtorėve, pėrfaqėsues tė USAID it dhe Agjencisė Evropiane pėr Zhvillim si dhe kryetari dhe nėnkryetari i Komisionit pėr energji dhe miniera i Kuvendit tė Kosovės", ka thėnė Ministri Ethem Ēeku.

Bordi i KEK ut ka zgjedhur edhe dy drejtorėt e rinj tė Divizionit tė rrjetit dhe tė furnizimit.

ECIKS / QIK

Tė fundit | Kosovė | Rajon | Botė

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Pėrforcohen lidhjet e biznesit Ēeki - Kosovė
> Autostrada: nis shpronėsimi nė segmentin Vėrmicė-Prizren
> Diskutohet politika e ekonomia e Kosovės nė Vjenė
> Shqipėria, rritjen me tė mirė botėrore nė turizėm
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Broshura "Investing in Kosovo 2009"
> Bujqėsia dhe industria e ushqimit nė Kosovė
> Prodhimi dhe pėrpunimi i drurit nė Kosovė
> Broshura "Investing in Kosovo 2008"
> CD-ROM "Invest in Kosovo"
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Rrokullisni paranė
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2008 eciks.org