Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

Hekurudhat kosovare nė gjendje tė palakmueshme


Prishtinė, 6 korrik 2006 - Zyrtarė tė Ministrisė sė Transportit dhe Telekomunikacionit tė Kosovės sot kanė vizituar Hekurudhat e Kosovės, ku janė njoftuar me gjendjen aktuale tė tyre. Drejtori menaxhues i Hekurudhave tė Kosovės Xhevat Ramosaj tha se Hekurudhat e Kosovės ishin dhe ndodhen nė njė gjendje tė palakueshme ekonomike dhe se po ballafaqohen me vjedhje tė mėdha tė cilat pėrpos qė dėmtojnė hekurudhat rrezikojnė edhe komunikacionin nė Kosovė.

Ndėrkaq zėvendėsministri i Ministrisė sė Transportit dhe Telekomunikacionit tė Kosovės Blerim Baruti ka theksuar se ministria po bėn ēmos qė hekurudhat e Kosovės tė zėnė vendin e merituar nė shoqėrinė e Kosovės dhe tė pranohen ndėrkombėtarisht.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Filluan punimet nė rrugėn e re qė lidh Kosovėn me Maqedoninė
Hekurudhat kosovare nė gjendje tė palakmueshme
Rimbursohen 4.4 milionė euro tė BKP-sė
Ēeku: Procesi i hartimit tė Planit Zhvillimor ėshtė nė rrugė tė mirė
Pėrmbyllet me sukses shitja e Birrarisė sė PejėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ferronikeli - prej “mbeturinės” nė “mollė sherri”
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!Publikimet e deritashme

Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)

 


Eciks E-mail