Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

3.5 milion euro pėr ngritjen e kapaciteteve nė Qeveri


Prishtinė, 27.06.2006.- Komisioni Evropian nė Kosovė do tė ndajė njė fond nė vlerė prej 3. 5 milion euro pėr ngritjen e kapaciteteve nė qeverinė e Kosovės pėr pėrgatitjet nė integrimin evropiane, kėshtu tha sot nė njė takim me gazetarė kryeministri i Kosovės Agim Ēeku pas nėnshkrimit tė marrėveshjes nė mes tė shefit tė zyrės sė Komisionit Evropian nė Kosovė dhe shefit tė zyrės sė UNDP-sė.

Ky fond do tė menaxhohet nga Programi pėr zhvillim i Kombeve tė Bashkuara nga njė njėsi e veēantė. Me kėto mjete do tė kontraktohen kėshilltarė tė nivelit tė lartė me renome botėrore nė fusha tė ndryshme.

RTK / ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Filluan punimet nė rrugėn e re qė lidh Kosovėn me Maqedoninė
Hekurudhat kosovare nė gjendje tė palakmueshme
Rimbursohen 4.4 milionė euro tė BKP-sė
Ēeku: Procesi i hartimit tė Planit Zhvillimor ėshtė nė rrugė tė mirė
Pėrmbyllet me sukses shitja e Birrarisė sė PejėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ferronikeli - prej “mbeturinės” nė “mollė sherri”
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!Publikimet e deritashme

Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)

 


Eciks E-mail