Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

AKM hap ofertat e rrethit tė 15-tė privatizimit


Prishtinė, 22 qershor 2006 - Agjencia Kosovare e Mirėbesimit, ka hapur dje ofertat e rrethit tė pesėmbėdhjetė tė privatizimit, nė tė cilin pėrfshihen 22 ndėrmarrje shoqėrore, nga tė cilat do tė krijohen 26 ndėrmarrje tė reja.

Nė kėtė rreth, 18 ndėrmarrje shoqėrore do tė privatizohen pėrmes metodės sė “spin-off”-it tė rregullt, nga tė cilat do tė krijohen 22 ndėrmarrje tė reja dhe 2 ndėrmarrje shoqėrore do tė ritenderohen pėrmes “spin off”-it special, duke krijuar 2 ndėrmarrje tė reja.

AKM gjate ceremonise se hapjes se ofertave ka shpallur fituesit e perkohshem. Vlera e pergjithshme e ofertave me te larta eshte 12.148.102 EUR. AKM eshte tashme duke punuar ne finalizimin e ketyre shitjeve.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Filluan punimet nė rrugėn e re qė lidh Kosovėn me Maqedoninė
Hekurudhat kosovare nė gjendje tė palakmueshme
Rimbursohen 4.4 milionė euro tė BKP-sė
Ēeku: Procesi i hartimit tė Planit Zhvillimor ėshtė nė rrugė tė mirė
Pėrmbyllet me sukses shitja e Birrarisė sė PejėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ferronikeli - prej “mbeturinės” nė “mollė sherri”
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!Publikimet e deritashme

Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)

 


Eciks E-mail