Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

Pesė kompani konkurrojnė pėr “kėshilltarė” tė MTPT-sė


Prishtinė, 24 maj 2006 - Pėr zgjedhjen e kompanisė kėshilluese lidhur me tenderin pėr operatorin e telefonisė mobile, tė shpallur nga Ministria e Transportit dhe Postė-Telekomunikacioni, kanė konkurruar pesė kompani tė njohura botėrore, ndėrkohė pėrzgjedhjen e njėrės prej tyre do ta bėjė njė komision i veēantė, i ngritur nga MTPT-ja.

Drejtori i Departamentit tė teknologjisė informative dhe telekomunikacionit nė MTPT, Agim Kuka tha pėr KosovaLive se numri i ofertave pėr kompani kėshilluese mund tė ndryshojė sepse ende ka mbetur edhe pak kohė pėr tė konkurruar.

Kompanitė tė cilat kanė konkurruar nė kėtė tender janė: “Atkearney” nga Gjermania, “Intech Ac” nga Norvegjia, “AB Stela con”, nga Suedia, si dhe kompanitė “Lator” nga Kroacia dhe “Deloitte” nga Britania.

Qeveria e Kosovės, para 6 javėsh ka shpallur tenderin pėr zgjedhjen e kompanisė kėshilluese, e cila do t’i caktojė termat e referencės pėr pjesėmarrjen e kompanive nė tenderin pėr operatorin e ri tė telefonisė mobile, i cili do tė shpallet pas zgjedhjes tė kompanisė.

Tenderi pėr operator tė dytė tė telefonisė mobile nė vend, i cili ishte fituar nga konsorciumi “Mobikos-Mobitel” ėshtė anuluar nga PSSP-ja pėr shkak tė dyshimit se kishte keqpėrdorime gjatė procedurave tė tenderimit dhe pėrzgjedhjes sė fituesit.

ECIKS / KosovaLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Mė pak bukė nga Serbia
Kreditė e shtrenjta nė Ballkan
Rritet inkasimi i rrymės 30 pėr qind
Shqipėria e para nė turizėm
Paratė pėr ankesa ndalen nga hisja e punėtorėveAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)

 


Eciks E-mail