rreth ECIKS
fillimi
lajme
analiza
publikime
sherbime
kontakt
stafi
perdorimi
Lidhje / Nyje
ECIKS Arkivi
shqip
english

auf Deutsch


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:
 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

UNMIK-u formoi njėsitin kundėr korrupsionit


PRISHTINĖ, 05 NĖNTOR 2003 - Administrata e UNMIK-ut ka formuar Njėsitin hetues kundėr korrupsionit. Vendimi ekzekutiv pėr formimin e kėsaj njėsie ėshtė nėnshkruar nga Shefi i UNMIK-ut, Harri Holkeri, tha zėdhėnėsi i Shtyllės sė Parė tė UNMIK-ut, Niraxh Sing.

Njėsia pėr hetimin e korrupcionit do tė ketė autoritetin tė kryejė hetime pėr korrupsion brenda UNMIK-ut, Institucioneve tė Pėrkohshme, ndėrmarrjeve publike dhe institucioneve tjera qė plotėsisht ose pjesėrisht varen nga buxheti i konsoliduar i Kosovės.

Njėsia pėr hetimin e korrupsionit sipas zyrtarėve tė UNMIK-ut do tė fillojė punėn nė mes tė kėtij muaji.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi |
| Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje | Arkivi |

| Shqip | English |
Deutsch |

Copyright 2003 - 2004 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Petersen dhe Rexhepi sot nė Bruksel
AKM hap ofertat pėr raundin e tretė tė privatizimit
Nis unifikimi i tė dhėnave pėr nivelimin e pagave
Produktet kosovare eksportohen si mallra maqedonase
Hapet Forumi Ekonomik i Evropės Veriore e JugoreAnalizat e Fundit

Ndalimi i subvencioneve agrare, shansė pėr fermerėt kosovar
Me kėtė imazh tė ekonomisė nuk ka investime tė huaja
Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
Ndėrmarrjet kosovare dhe InternetiPublikimet e deritashme

Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)

 


Eciks E-mail