rreth ECIKS
fillimi
lajme
analiza
publikime
sherbime
kontakt
stafi
perdorimi
Lidhje / Nyje
ECIKS Arkivi
shqip
english

auf Deutsch


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:
 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

Tė ndryshojė politika 'Standardet para statusit'


New York, 02 gusht, 2004 - Nė raportin e tij pėr Kosovėn, diplomati norvegjez, Kai Aide i ka rekomanduar Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė Kombeve tė Bashkuara, Kofi Annan, kalim mė tė shpejtė tė kompetencave nė administratėn vendore, bėnė tė ditur agjencia Reuters. Nė kėtė raport, mėtutje, ėshtė rekomanduar rishqyrtimi i politikės sipas sė cilės Kosova duhet ta plotėsojė listėn e gjatė tė standardeve, para se bashkėsia ndėrkombėtare ta shqyrtoj ēėshtjen e statusit final tė Kosovės.

Politika e Kombeve tė Bashkuara nė Kosovė, "standardet para statusit", do tė duhej tė ndryshohej. Fillimisht duhet tė identifikohen standardet mė tė rėndėsishme, e pastaj tė mundėsohet pėrmbushja sa mė e shpejt e tyre. Diplomatėt kanė thėnė se ata tash presin qė njė kornizė kohore pėr marrjen e vendimit pėr statusin final tė Kosovės do tė pėrcaktohet nė vitin 2005, njofton agjencia Reuters.

ECIKS / RTK

 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi |
| Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje | Arkivi |

| Shqip | English |
Deutsch |

Copyright 2003 - 2004 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Themelohet Zyra pėr Proceset e Integrimit Evropian
Kryeministri Rexhepi pret Kryeadministratorin Petersen
Mali i Zi aplikon taksa tė larta pėr produktet kosovare
Rritet shkalla e papunėsisė nė Kosovė
Prodhuesit kosovarė nė panaire ndėrkombėtareAnalizat e Fundit

Ndalimi i subvencioneve agrare, shansė pėr fermerėt kosovar
Me kėtė imazh tė ekonomisė nuk ka investime tė huaja
Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
Ndėrmarrjet kosovare dhe InternetiPublikimet e deritashme

Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)

 


Eciks E-mail