rreth ECIKS
fillimi
lajme
analiza
publikime
sherbime
kontakt
stafi
perdorimi
Lidhje / Nyje
ECIKS Arkivi
shqip
english

auf Deutsch


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:
 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

SPEK paralajmėron grevė tė punėtorėve mė 25 qershor


Prishtinė, 17 qershor 2004 - Sipas Sindikatės sė Pavarur tė Koorporatės Energjetike tė Kosovės, KEK-u ka bllokuar 160 mijė euro nga mjetet e tyre. SPEK-u paralajmėron protesta dhe greva urie, pėr shkak tė dyshimit tė keqpėrdorimit tė kėtyre mjeteve nga ana e KEK-ut. Qė nga muaji prill KEK-u nuk ndalon nga pagat e punėtorėve anėtarėsinė pėr sindikata, pėr shkak se nė KEK janė tė formuara disa organizata sindikale dhe pėr kėtė shkak KEK-u ka propozuar tė diskutojė vetėm me njė organ tė fuqisė punėtore e jo me disa thuhet nė deklaratėn e menaxhmentit tė KEK-ut. "SPEK-u thotė se punėdhėnėsi nuk ka tė drejtė tė mos respektoj organin legal tė sindikatės sė punėtorėve dhe paraqet problemin e 160 mijė eurove tė keqpėrdorura" - tha Sherif Fejzullahu, kryetar i SPEK-ut. Edhe nė ligjin e punės shkruan se nuk duhet tė ndėrhyhet nė punėn e sindikatės, e KEK-u mundohet ta shkatėrroi sindikatėn e punėtorėve vazhdon ai.Kryesia e SPEK-ut ka marr vendim qė tė shpall grevėn e punėtorėve e cila do tė organizohet me datėn 25 qershor 2004.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi |
| Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje | Arkivi |

| Shqip | English |
Deutsch |

Copyright 2003 - 2004 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Rifillon privatizimi - AKM shpall raundin e tretė
Kryeministri u takua me pėrfaqėsuesit e Bankės Botėrore
Ndryshimi i tarifave doganore - stimulim pėr bujqėsinė
Projekt i USAID nė ndihmė tė biznesit
Brajshou pezullon vendimin e ART-sėAnalizat e Fundit

Me kėtė imazh tė ekonomisė nuk ka investime tė huaja
Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
Uji mineral i Evianit dhe samuni i SelanikutPublikimet e deritashme

Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)

 


Eciks E-mail