rreth ECIKS
fillimi
lajme
analiza
publikime
sherbime
kontakt
stafi
perdorimi
Lidhje / Nyje
ECIKS Arkivi
shqip
english

auf Deutsch


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:
 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria krijon fonde pėr rindėrtimin e objekteve tė dėmtuara

Prishtinė, 22 mars 2004 - Qeveria e Kosovės u premtoi pjesėtarėve tė minoritetit serb ndihma pėr rindėrtimin e shtėpive dhe kishave e manastireve. Kryeministri i Kosovės Bajram Rexhepi tha "Ne e dėnojmė me forcė shkatėrrimin e qendrave kulturore dhe fetare, si p.sh. tė kishave apo manastireve. Qeveria ka vendosur tė krijojė njė fond special pėr rindėrtimin e tė gjitha ndėrtesave qė janė shkatėrruar ditėt e fundit."

Sipas bilancit mė tė fundit tė UNMIK-ut, prej trazirave disa ditore nė Kosovė kanė humbur jetėn gjithsej 24 persona dhe janė plagosur 851 tė tjerė, 22 prej tyre nė gjendje tė rėndė. Nė mes tė tė plagosurve janė edhe 98 pjesėtarė tė policisė sė UNMIK-ut dhe tė Shėrbimit Policor tė Kosovės si edhe 55 pjestarė tė Kforit. Nė raportin mė tė fundit tė UNMIK-ut, thuhet se nga 17 marsi, kur filluan trazirat janė djegur 27 makina tė UNMIK-ut, 19 makina tė Shėrbimit Policor tė Kosovės dhe 24 makina civilėsh. UNMIK-u njoftoi se gjendja nė Kosovė ėshtė e qetė.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi |
| Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje | Arkivi |

| Shqip | English |
Deutsch |

Copyright 2003 - 2004 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

50 pėr qind e kosovarėve jetojnė nė varfėri
Pėr 40 vjet do tė dyfishohet popullsia e Kosovės
Maqedoni: USAID 1,5 milion dollarė kredi pėr NVM-tė
Integrimi ne BE, nis liberalizimi i investimeve
Bursa e Tiranės: prezanohet strategjia pėr zhvillimAnalizat e Fundit

Me kėtė imazh tė ekonomisė nuk ka investime tė huaja
Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
Uji mineral i Evianit dhe samuni i SelanikutPublikimet e deritashme

Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)

 


Eciks E-mail