rreth ECIKS
fillimi
lajme
analiza
publikime
sherbime
kontakt
stafi
perdorimi
Lidhje / Nyje
ECIKS Arkivi
shqip
english

auf Deutsch


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:
 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

Arabia Saudite kėrkon 1.000 mjekė nga Kosova


Prishtinė, 12 mars 2004 - Zhvillimi i marrėdhėnieve tė mėtejshme nė fushėn e shėndetėsisė dhe mundėsia e punėsimit tė rreth 1000 punėtorėve shėndetėsorė tė Kosovės nė Arabinė Saudite, ishte temė qendrore e takimit tė zv.ministrit tė Shėndetėsisė sė Arabisė Saudite dhe ministrit kosovar tė Punės dhe Mirėqenies Sociale Ahmet Isufi.

Arabia Saudite kėrkon njė mijė punėtorė shėndetėsorė tė tė gjitha profileve nga Kosova pėr tė punėsuar nė kėtė vend arab. Por, paraprakisht do tė nėnshkruhet njė marrėveshje pėr punėsimin e punėtorėve tė cilėt kanė tė paktėn dy vjet pėrvojė pune.

Ministrja e Shėndetėsisė sė Kosovės Resmije Mumxhi tha se punėsimi do tė bėhet nė tė gjitha fushat shėndetėsore. Por ajo tha se Kosova nuk mund tė dėrgojė menjeherė 1000 punėtorė, qė tė mos dėmtohet ky shėrbim nė vend, por kjo do tė bėhet gradualisht.

Zv.ministri i Shėndetėsisė sė Arabisė Saudite tha se vendi i tij ėshtė i gatshėm pėr njė bashkėpunim ndėrmjet dy ministrive. Ai shprehu gatishmėrinė qė tė ndihmojė spitalet me pajisje dhe me barna.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi |
| Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje | Arkivi |

| Shqip | English |
Deutsch |

Copyright 2003 - 2004 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

50 pėr qind e kosovarėve jetojnė nė varfėri
Pėr 40 vjet do tė dyfishohet popullsia e Kosovės
Maqedoni: USAID 1,5 milion dollarė kredi pėr NVM-tė
Integrimi ne BE, nis liberalizimi i investimeve
Bursa e Tiranės: prezanohet strategjia pėr zhvillimAnalizat e Fundit

Me kėtė imazh tė ekonomisė nuk ka investime tė huaja
Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
Uji mineral i Evianit dhe samuni i SelanikutPublikimet e deritashme

Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)

 


Eciks E-mail