_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGĖZA    
             
   
  LAJME
   
11.09.2008, 16:25
Rifillon privatizimi

Prishtinė - Bordi i Drejtorėve tė Agjencisė Kosovare tė Privatizimit (AKP) ka marrė sot vendim pėr rifillimin e privatizimit, i cili ishte bllokuar qė prej disa muajsh. Bordi i Drejtorėve i AKP-sė si pasardhės i Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit ka vendosur qė tė bėhet rikonfirmimi i vendimit tė marrur me 21 Maj 2008, nga Bordi i Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit, pėr miratimin e Valės 31 tė privatizimit.

“Nė valėn 31 tė privatizimit ka tė pėrfshira 10 Ndėrmarrje tė Reja, 9 ndėrmarrje tė reja do tė jenė nė dispozicion pėrmes Spin-offit tė rregullt dhe njė nga to do tė tenderohet me Spin-off Special”,thuhet mė komunikatė.

Nė kėtė mbledhje tė Bordit tė AKP-sė gjithashtu u bė miratimi i Strukturės Organizative te Agjencisė si dhe i Politikave tė Personelit tė AKP-sė.

“AKP do tė vazhdoj punėn e saj tė pėrditshme, nė funksionalizimin e saj sa mė tė shpejtė dhe nė pėrmbushjen e obligimeve tė saja, sipas ligjit. Mbledhja e ardhshme e Bordit tė Drejtorėve tė AKP-sė do tė mbahet nė tetor”,pėrfundon komunikata.

Telegrafi

Tė fundit | Kosovė | Rajon | Botė

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> KEK merr rrugėn e privatizimit
> MEF parashikon 5.2% rritje tė GDP-sė pėr 2008
> Paratė e PTK-sė do tė shfrytėzohen nė rrugė, shėndetėsi e arsim
> Tronditje nė sistemin bankar tė ShBA
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Bujqėsia dhe industria e ushqimit nė Kosovė
> Prodhimi dhe pėrpunimi i drurit nė Kosovė
> Broshura "Investing in Kosovo 2008"
> CD-ROM "Invest in Kosovo"
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> "Factsheet Kosovo"
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Ēfarė po ndodhė nė tregjet financiare botėrore?
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2008 eciks.org