rreth ECIKS
fillimi
lajme
analiza
publikime
sherbime
kontakt
stafi
perdorimi
Lidhje / Nyje
ECIKS Arkivi
shqip
english

auf Deutsch


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:
 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

OPEC ul kėrkesat pėr ēmimet e naftės


Kairo, 10 dhjetor 2004 - Shtetet e OPEC-ut do t“i ulin kėrkesat e tyre pėr ēmimin e naftės. Pėrpara fillimit tė takimit tė organizatės sė shteteve qė eksportojnė naftė OPEC nė Kairo, Arabia Saudite, vendi mė i madh eksportues i naftės nė botė, deklaroi se OPEC-u do t“i ulė kėrkesat e tij. Ministri Ali el Nuaimi tha se ēmimet nuk janė stabile dhe se do tė bien pėr shkak tė tepricės nė ofertė. Edhe ministri kuvajtjan i naftės u shpreh nė mėnyrė tė njejtė. Antarėt e organizatės OPEC kishin kėrkuar nė tetor tė kėtij viti njė rritje dramatike tė ēmimit tė naftės. Kohėt e fundit kėto ēmime kanė rėnė sėrish nė mėnyrė tė ndjeshme.

ECIKS / DWelle
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi |
| Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje | Arkivi |

| Shqip | English |
Deutsch |

Copyright 2003 - 2004 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

U prezantua Strategjia e Zhvillimit tė Sektorit Privat
Kompania austriake kryeson tregun rumun tė sigurimeve
Vreshtaria nė shkatėrrim, nuk brengoset njeri
Qeveria ndanė 400 mijė euro ndihmė pėr SHBA
Nėnshkruhet MTL-ja mes Maqedonisė dhe KosovėsAnalizat e Fundit

Ferronikeli - prej “mbeturinės” nė “mollė sherri”
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?
Ndalimi i subvencioneve agrare, shansė pėr fermerėt kosovar
Me kėtė imazh tė ekonomisė nuk ka investime tė huajaPublikimet e deritashme

Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)

 


Eciks E-mail