| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

UNMIK: Marie Fuēi nuk do tė shkarkohet


Prishtinė, 5 shkurt 2004 - Zyrtarė tė administratės ndėrkombėtare nė Kosovė kanė mohuar njoftimet e fundit se sė shpejti mund tė shkarkohet drejtoresha e AKM-sė Maria Fuēi. Zėdhėnėsja e UNMIK-ut, Izabela Karloviē tha se kryeadministratori Holkeri ėshtė duke i shqyrtuar vėrejtjet e Qeverisė sė Kosovės. "Pėrfaqėsuesi special i Sekretarit tė Pėrgjithshėm ėshtė kėmbėngulės qė tė adresohen vetėm ēėshtjet parimore dhe jo ato personale. Ai po ashtu ėshtė i vendosur qė procesi i privatizimit nė Kosovė tė vazhdojė. Por ēdo deklaratė serioze si kjo qė ėshtė ngritur kundėr zonjės Fuēi duhet tė jetė e bazuar nė fakte", tha zėdhėnėsja e UNMIK-ut Izabela Karloviē.

ECIKS / QIK
 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" Holkeri mori vendim tė zhbllokohet procesi i privatizimit
" BSPK organizon protestė gjithėpopullore mė 18 mars
" Pėrfundon detajimi i plotė i buxhetit 2004
" Ministria e Ekonomisė paraqet axhendėn e investimeve
" Ndėrpritet pėrkohėsisht greva e punonjėsve tė gjykatave
" Sot hyri nė fuqi kodi i ri doganor nė Kosovė
" Banka Botėrore jep 15 milionė USD pėr menaxhim tė biznesit
" Komisioni Evropian "sqaron" premtimet e Solanės pėr Kosovėn
" Holkeri nuk arrin t’i bindė sindikalistėt
" Nė kuvend, drafti pėr "Bioproduktet"

 


Analizat e fundit

" Me kėtė imazh tė ekonomisė nuk ka investime tė huaja
" Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
" Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: