| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

Operatori i dytė mobil: sot hapen dokumentacionet


Prishtinė, 4 shkurt 2004 - Sot, mė 4 shkurt, nė Ministrinė e Transportit dhe Postė-Telekomunikacionit, do tė bėhet hapja e dokumentacionit tė aplikantėve pėr Tenderin GSM 900/1800 MHZ. Nė ceremonialin qė do tė organizohet me kėtė rast, pritet tė marrin pjesė tė gjitha palėt e interesuara (aplikantėt) nė procesin e parakualifikimit pėr liēencėn e operatorit tė dytė mobil GSM 900/1800 MHZ.

Sipas procedurės sė specifikuar me ligj, ministri Zef Morina do t'ia dorėzojė dokumentacionin nė fjalė ART-sė (Autoritetit Rregullativ tė Telekomunikacionit) pėr t'i udhėhequr mė tutje procedurat.

Ceremoia e dorėzimit do tė mbahet nė ndėrtesėn e Kuvendit tė Kosovės nė ora 10.00.

ECIKS/BalkanWeb
 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" Holkeri mori vendim tė zhbllokohet procesi i privatizimit
" BSPK organizon protestė gjithėpopullore mė 18 mars
" Pėrfundon detajimi i plotė i buxhetit 2004
" Ministria e Ekonomisė paraqet axhendėn e investimeve
" Ndėrpritet pėrkohėsisht greva e punonjėsve tė gjykatave
" Sot hyri nė fuqi kodi i ri doganor nė Kosovė
" Banka Botėrore jep 15 milionė USD pėr menaxhim tė biznesit
" Komisioni Evropian "sqaron" premtimet e Solanės pėr Kosovėn
" Holkeri nuk arrin t’i bindė sindikalistėt
" Nė kuvend, drafti pėr "Bioproduktet"

 


Analizat e fundit

" Me kėtė imazh tė ekonomisė nuk ka investime tė huaja
" Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
" Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Versioni i pėrmirėsuar)
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: