| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

Nė Olten tė Zvicrrės, konferencė pėr Investime nė Kosovė

OLTEN, 21 qershor 2003 - Sot nė Olten tė Zvicrės, nė organizim tė Ministrisė sė Kulturės, Rinisė, Sportit dhe Ēėshtjeve Jorezidente mbahet Konferenca pėr Investime nė Kosovė (KICO). Punimet kjo Konferencė do t’i fillojė nė orėn 9:00, nė Hotelin Arte, Rigenbachstrasse 10.

Konferenca ėshtė vazhdimėsi e vargut tė konferencave pėr investime qė kjo Ministri ka organizuar nė vitin 2002 nė Zvicėr, nė Gjermani dhe nė SHBA. Nė konferencė nga pėrfaqėsuesit e ministrive do tė ofrohen informata pėr mundėsitė e investimeve nė Kosovė, pėr fillimin e procesit tė privatizimit, pėr ligjet dhe institucionet qė mbėshtesin biznesin si dhe pėr ecurinė e investimeve tė deritashme.

Konferenca ėshtė pritur tė inaugurohet nga Kryeministri i Kosovės Bajram Rexhepi, i cili sipas tė gjitha gjasėve do tė mungojė pėr shkak tė prezencės nė Samitin e Selanikut. Konferenca do tė udhėhiqet nga Ministri i Kulturės, Rinisė, Sportit dhe Ēėshtjeve Jorezidente, zoti Behxhet Brajshori.

ECIKS – (K.D.)

 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" AKM: Shitja e ndėrmarrjeve ėshtė kryer me rregull
" Nė Shqipėri vazhdojnė kėrkimet e naftės
" Privatizimi shkakton pakėnaqėsitė e para
" Privatizimi: 6 ndėrmarrjet e para shiten pėr 4,5 milion Euro
" Dje filloi shitja e ndėrmarrjeve shoqėrore
" Banka Amerikane fiton rreth 3 milion dollarė
" Pogradec: vazhdojnė konsultimet pėr korridorin 8
" Pakti i Stabilitetit jep llogari nė Tiranė
" Korridori i mbetur nė letra dhe nė premtime
" Privatizimi orientohet kah kapitali vendas

 


Analizat e fundit

" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: