| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

Shtyhet mbledhja e Bordit tė AKM-sė


PRISHTINĖ, 18 TETOR 2003 - Mbledhja e Bordit tė Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit, qė ishte parashikuar tė mbahej dje, ėshtė shtyer pėr tė mėrkurėn.

Anėtarėt shqiptarė tė kėtij bordi thonė se do tė marrin pjesė nė mbledhje, mirėpo fillimisht do tė kėrkojnė sqarime lidhur me vendimin e drejtorit tė AKM-sė pėr pezullimin e privatizimit.

Ministri i Tregtisė dhe Industrisė, Ali Jakupi, tha se ky proces duhet tė vazhdojė sepse nė tė kundėrtėn, pasojat do tė jenė shumė tė mėdha.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" BSH ulė normėn bazė tė interesit nė 7%
" Produkti vendas nė vėshtirėsi
" Kėshilli Ekonomik Fiskal pranoi kufizimet e buxhetit
" Pėrfundoi "Java e Biznesit Kosovar"
" Cigaret e para me etiketa futen nė tregun e Kosovės
" Rexhepi: Menagjimi i dobėt dhe korrupsioni lė Kosovėn pa rrymė
" Sė shpejti rrumbullaksimi i rregullativės ligjore ekonomike
" Vazhdojnė aktivitetet nė kuadėr tė Javės sė Biznesit
" Pėrurohen dy fabrika pėr ujė tė pijshėm
" Pėrfaqėsuesit e AKB-sė u takuan me kryeministrin

 


Analizat e fundit

" Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
" Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Verzioni i pėrmirsuar)
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: