| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

Rexhepi reagon kundėr ndėrprerjes sė procesit tė privatizimit


PRISHTINĖ, 09 TETOR 2003 - Kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi, i ka shkruar njė letėr zėvendėsit tė kryeadministratorit, Nikolas Lambdorf, nė tė cilėn shprehet shqetėsimi dhe kundėrshtimi i fuqishėm i Qeverisė lidhur me vendimin e djeshėm tė UNMIK-ut pėr ndėrperjen e procesit tė privatizimit nė Kosovė.

Dje ėshtė mbledhur nė njė takim urgjent bordi i drejtorėve tė Agjencionit Kosovar tė Mirėbesimit pėr tė diskutuar vendimin e marrė nga shtylla e katėrt e UNMIK-ut, pėrgjegjėse pėr procesin e privatizmit nė Kosovė.

ECIKS / RTK
 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" Rexhepi akuzon ashpėr UNMIK-un pėr korrupsion
" Shqipėri: 6 pėrqind rritje ekonomike pėr vitin 2003
" Privatizimi nė tė mirė tė Kosovės dhe zhvillimit tė saj
" Shteti humb ēdo vit 80 milionė USD nga cigaret kontrabandė
" Vazhdon konferenca "Liderėt e rinj kundėr korrupcionit"
" Shtyhet mbledhja e Bordit tė AKM-sė
" Procesi i privatizimit - i domosdoshėm
" Ligji kundėr piraterisė mbyll televizionet
" Kryeministri Rexhepi takon pėrfaqėsues tė firmės Nikomet
" FMN-ja sjell ekspertėt nė Tiranė

 


Analizat e fundit

" Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
" Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Verzioni i pėrmirsuar)
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: