| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

Miratohet projekti historik i rrugės Durrės-Kukės-Morinė


TIRANĖ, 08 TETOR 2003 - Kėshilli Kombėtar i Rrugėve ka miratuar dje variantin e tretė tė rrugės Durrės-Kukės-Morinė me drejtim Prishtinėn. Nė njė takim tė sotėm, nė prani tė kryeministrit Fatos Nano, i cili ėshtė edhe kryetar i kėtij Kėshilli, ėshtė vendosur qė rruga tė kalojė pėr 175 km nga 180 sa ishte nė njė variant tė mėparshėm. Nėrkaq varianti i tretė dhe mė i shkurti ėshtė edhe mė i pranueshėm nė aspektin infrastrukturor dhe kalon nėpėr zonat verilindore tė Shqipėrisė.

Rruga do tė kalojė nė Durrės, Rrėshen, Kukės, Morinė, pėr tė vazhduar nė Prizren nė Kosovė.

Poashtu ėshtė vendosur qė fillimi i ndėrtimit tė kėsaj rruge tė jetė 28 nėntori, Dita e Flamurit.

ECIKS
 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" BSH ulė normėn bazė tė interesit nė 7%
" Produkti vendas nė vėshtirėsi
" Kėshilli Ekonomik Fiskal pranoi kufizimet e buxhetit
" Pėrfundoi "Java e Biznesit Kosovar"
" Cigaret e para me etiketa futen nė tregun e Kosovės
" Rexhepi: Menagjimi i dobėt dhe korrupsioni lė Kosovėn pa rrymė
" Sė shpejti rrumbullaksimi i rregullativės ligjore ekonomike
" Vazhdojnė aktivitetet nė kuadėr tė Javės sė Biznesit
" Pėrurohen dy fabrika pėr ujė tė pijshėm
" Pėrfaqėsuesit e AKB-sė u takuan me kryeministrin

 


Analizat e fundit

" Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
" Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Verzioni i pėrmirsuar)
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: