| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

Tatimi nė patundshmėri pėrmes rregullores sė re


PRISHTINĖ, 07 TETOR 2003 - Rregullorja 2003/29 pėr tatimin nė pronėn e paluajtshme nė Kosovė ėshtė pasardhėse e rregullores 2001/23 mbi pilot programin pėr vendosjen e tatimit nė pronėn e paluajtshme, thanė zyrtarė tė Ministrisė pėr Ekonomi dhe Financa nė takimin e sotėm me menaxherėt dhe koordinatorėt e inkasimit tė tatimit nė pronė tė komunave tė Kosovės.

Tatimi nė pronė ėshtė burim vetanak i mjeteve pėr komunat kosovare qė mund tė rritet me pėrmirėsimin dhe rritjen e ekonomisė sė Kosovės, tha bashkėkryesuesi i tatimit nė pronė nė Ministrinė pėr Ekonomi dhe Financa, Ali Gashi.

Rregullorja e re pėrmbanė disa risi pėr tė cilat ėshtė debatuar nė Kuvendin e Kosovės, dhe ėshtė nėnshkruar nga pėrfaqėsuesi special i sekretarit tė pėrgjithshėm, Hari Holkeri, tha ai.

Qytetarėt e pakėnaqur kanė tė drejtė tė ankohen nė Kuvendet e tyre Komunale, ku do tė formohen bordet e ankesave. Rregullorja 2003/29 pėr tatimin nė pronėn e paluajtshme nė Kosovė vendosė bazėn pėr stabilitet fiskal afatgjatė pėr komunat e Kosovės.

ECIKS / RTK
 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" Rexhepi akuzon ashpėr UNMIK-un pėr korrupsion
" Shqipėri: 6 pėrqind rritje ekonomike pėr vitin 2003
" Privatizimi nė tė mirė tė Kosovės dhe zhvillimit tė saj
" Shteti humb ēdo vit 80 milionė USD nga cigaret kontrabandė
" Vazhdon konferenca "Liderėt e rinj kundėr korrupcionit"
" Shtyhet mbledhja e Bordit tė AKM-sė
" Procesi i privatizimit - i domosdoshėm
" Ligji kundėr piraterisė mbyll televizionet
" Kryeministri Rexhepi takon pėrfaqėsues tė firmės Nikomet
" FMN-ja sjell ekspertėt nė Tiranė

 


Analizat e fundit

" Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
" Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Verzioni i pėrmirsuar)
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: