| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

Pėrcaktohet varianti pėr rrugėn Durrės-Kukės-Morinė


TIRANĖ, 06 TETOR 2003 - Nesėr, mė 7 tetor, do tė zyrtarizohet pėrfundimisht fillimi i rrugės Durrės-Kukės-Morinė. Kjo u bė e ditur nga Ministri i Transportit dhe Telekomunikacionit i Shqipėrisė, Spartak Poēi.

Varianti qė do tė zyrtarizohet ditėn e martė ėshtė varianti mė i shkurtėr qė lidh Durrėsin me Kosovėn, nė njė gjatėsi prej rreth 240 kilometrash.

ECIKS / RTK
 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" Cigaret e para me etiketa futen nė tregun e Kosovės
" Rexhepi: Menagjimi i dobėt dhe korrupsioni lė Kosovėn pa rrymė
" Sė shpejti rrumbullaksimi i rregullativės ligjore ekonomike
" Vazhdojnė aktivitetet nė kuadėr tė Javės sė Biznesit
" Pėrurohen dy fabrika pėr ujė tė pijshėm
" Pėrfaqėsuesit e AKB-sė u takuan me kryeministrin
" Rexhepi: Prodhuesit vendor do tė kenė pėrkrahjen tonė
" Rriten tė hyrat doganore nė Kosovė
" Rifillon procesi i privatizimit nė Kosovė
" Kosovė: Bojkot mallrave sllovene !?

 


Analizat e fundit

" Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
" Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Verzioni i pėrmirsuar)
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: