| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

Gjashtė autobote me benzinė u ikin doganave kosovare


HAN I ELEZIT, 3 TETOR 2003 - Gjashtė autobote me nėnprodukte tė naftės janė zhdukur dy ditė mė parė nga pika doganore e Hanit tė Elezit. Sipas njė burimi qė nuk deshi tė identifikohej nga Shėrbimi Doganor i Kosovės, autobotet ishin duke ardhur nga Bullgaria dhe kishin pėr destinacion Malishevėn.

Ky burim shtoi se ngarkesa e autoboteve ishte evidencuar nė librat doganorė, por autobotet kanė kaluar doganėn pa e paguar shėrbimin e saj dhe duke shėrbyer me dokumentacion falso, qė mbante vulat origjinale tė doganave tė UNMIK-ut.

Nė autobote ka pasur 182.387 litra benzinė, pėr tė cilėn detyrimi doganor kap shumėn prej 74.575 eurosh. Lajmi ėshtė konfirmuar edhe nga Shtylla IV e UNMIK-ut. "Dogana ėshtė njohur me kėtė rast dhe kanė nisur hetimet," tha zėdhėnėsja Monik de Grot.

ECIKS / Kosovapress
 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" Rexhepi akuzon ashpėr UNMIK-un pėr korrupsion
" Shqipėri: 6 pėrqind rritje ekonomike pėr vitin 2003
" Privatizimi nė tė mirė tė Kosovės dhe zhvillimit tė saj
" Shteti humb ēdo vit 80 milionė USD nga cigaret kontrabandė
" Vazhdon konferenca "Liderėt e rinj kundėr korrupcionit"
" Shtyhet mbledhja e Bordit tė AKM-sė
" Procesi i privatizimit - i domosdoshėm
" Ligji kundėr piraterisė mbyll televizionet
" Kryeministri Rexhepi takon pėrfaqėsues tė firmės Nikomet
" FMN-ja sjell ekspertėt nė Tiranė

 


Analizat e fundit

" Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
" Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Verzioni i pėrmirsuar)
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: