| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

Tėrė Italia pa rrymė


ROMĖ, 29 SHTATOR 2003 - Pothuajse tėrė Italia, sipas tė dhėnave tė Ministrisė sė Brendshme, dje rreth orės 3.30 tė mėngjesit ka pasur ndėrpreje tė energjisė elektrike. Shkaqet janė tė panjohura tha pėrfaqėsuesi i Ministrisė, megjithėse disa media si shkak kanė pėrmendur goditjen e rrufesė.

Sipas tė dhėnave tė njė zėdhėnėsi tė policisė sė Romės, rryma ėshtė ndėrprerė nė tėrė Italinė, pėrveē nė Sardine. Supozohet qė ndėrpreja tė jetė bėrė nga vendi prej nga importohet energjia, sipas tė gjitha gjasave nga Franca. Radiot italiane njoftojnė se asnjė njeri nuk ka mbetur i izoluar nė metron e Romės, pasi pėrmes gjeneratorėve tė energjisė ėshtė mundėsuar qė trenat tė lėviznin deri nė stacionet mė tė afėrta.

ECIKS
 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" Kuvendi dyshon qė KEK-u mund t'i kthej "kreditė"
" Minierat shqiptare fillojnė tė dalin nga krizat
" Punėtorėt e "Energo Investit" protestojnė para AKM-sė
" Britania e Madhe pėrkrahė qeverinė shqiptare
" Kosovė: pritet nėnshkrimi i kontratės kolektive
" Kosova dhe Hong Kongu vendet mė optimiste nė botė
" Kompania maqedonase "Mikrosam" nė listėn e zezė tė SHBA-ve
" Deficiti tregtar: shqiptarėt humbasin 15.8 miliardė lekė
" UNMIK-u i jep KEK-ut 13 milionė tė suficitit
" Maqedonia, gjatė vitit 2004 me dogana mė tė ulėta

 


Analizat e fundit

" Ferronikeli nuk ėshtė “dinozaur i socializmit”
" Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (Verzioni i pėrmirsuar)
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: