| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

SBASHK: Punėtorėt e arsimit prej 1 shtatorit ne grevė


PRISHTINĖ - Viti i ri shkollor 2003/2004 do tė fillojė me njė grevė tė pėrgjithshme tė mėsimdhėnėsve me kėrkesė pėr ngritjen e pagave tė tyre, bėri tė ditur sot nė njė takim me gazetarė kryetari i Sindikatės sė Bashkuar e Arsimit, Shkencės dhe Kulturės sė Kosovės, Agim Hyseni. Kryetari i SBASHK-ut Agim Hyseni tha se SBASHK-u duke pasur parasysh pozitėn e rėndė tė punonjėsve tė arsimit tė cilės nuk i vie fundi ėshtė detyruar tė shpallė grevė tė pėrgjithėshme. Sipas Hysenit arsimtarėt janė tė vendosur me kėrkesat e tyre. SBASHKU do tė vazhdojė tė jetė ndėrmjetėsues dhe partner social qė pranon dhe pėrfaqėson kėrkesat e arsyeshme tė punonjėsve tė arsimit. Po ashtu Agim Hyseni tha se 7 milion euro tė cilat janė ndarė pėr ministrinė e arsimit janė tė mjaftueshme pėr plotėsimin e kėrkesave tė arsimtarėve.

ECIKS / RTK
 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" Aeroporti i Kukėsit brenda 20 muajve hap dyert
" 5 me 1 pėr terrin !!!
" Bosėt e karburanteve rritin ēmimin e naftės
" Shqipėri: gati projektbuxheti 2004
" SBASHK: Punėtorėt e arsimit prej 1 shtatorit ne grevė
" Pėrkeqėsohen treguesit e ekonomisė
" Nis spekulimi me euron, leku bie 2 pike
" Sindikata e shėndetėsisė kėrkon rritje page nė masėn 20%
" Tregtia e lirė me BE: gati lista e produkteve bujqėsore
" Konkurencė rajonale pėr investimet e huaja

 


Analizat e fundit

" Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: