| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

SBASHK: ''Greva e arsimtarėve fillon mė 1 shtator''


PRISHTINĖ, 22 GUSHT 2003 - Sindikata e Bashkuar e Arsimit, tė enjten shpalli grevėn e pėrgjithshme tė arsimtarėve kosovarė dhe me kėtė bėri me dije se mėsimi nuk do tė fillojė me 1 shtator.Vendimi i Sindikatės sė Arsimit erdhi pak orė pas apelit tė Ministrit tė Arsimit, Rexhep Osmani qė tė mos destabilizohet situata me greva. Kryetari i SBASHK-ut, Agim Hyseni vlerėsoi se greva ka ardhur edhe pėr shkak tė asaj se arsimtarėt pėr njė periudhė tė gjatė injorohen nga injorantėt dhe kėtė ata mė nuk mund ta tolerojnė. Hyseni u tha gazetarėve se ky vendim ėshtė marrė pas njė takimi tė jashtėzakonshėm me pėrfaqėsuesit e SBASHK-u nga nivelet komunale, regjionale dhe nė shkallė vendi.

ECIKS / RTK
 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" Aeroporti i Kukėsit brenda 20 muajve hap dyert
" 5 me 1 pėr terrin !!!
" Bosėt e karburanteve rritin ēmimin e naftės
" Shqipėri: gati projektbuxheti 2004
" SBASHK: Punėtorėt e arsimit prej 1 shtatorit ne grevė
" Pėrkeqėsohen treguesit e ekonomisė
" Nis spekulimi me euron, leku bie 2 pike
" Sindikata e shėndetėsisė kėrkon rritje page nė masėn 20%
" Tregtia e lirė me BE: gati lista e produkteve bujqėsore
" Konkurencė rajonale pėr investimet e huaja

 


Analizat e fundit

" Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: