| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

Vazhdojnė pezullimet nė doganat shqiptare

TIRANĖ, 12 GUSHT - Drejtoresha e Doganave Tatjana Kongoli ka firmosur dje dhe 2 pezullime te tjera qe jane ne vazhden e shkarkimeve qe nisen pak kohe me pare. Masa e pezullimit eshte marre ndaj shefit te sektorit te procedurave ne Drejtorine e Pergjithshme te Doganave, Sajmir Sinani dhe specialistit te sektorit te procedurave ne kete drejtori Qirjako Karaguni.

Te dy punonjesit e Drejtorise se Pergjithshme te Doganave jane pezulluar me motivacionin "shperdorim detyre". Pak kohe me pare u shkarkua nga detyra nendrejtori i pergjithshem i doganave si dhe 3 zyrtare te tjere te larte ne drejtorine e pergjithshme te doganave.

Stuhia e shkarkimeve ka prekur edhe tre rrethe ku u shkarkuan drejtoret e Doganave te Beratit, te Qafė Thanės ne Pogradec dhe asaj te Tri Urave ne Gjirokaster.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" SBASHK: Punėtorėt e arsimit prej 1 shtatorit ne grevė
" Pėrkeqėsohen treguesit e ekonomisė
" Nis spekulimi me euron, leku bie 2 pike
" Sindikata e shėndetėsisė kėrkon rritje page nė masėn 20%
" Tregtia e lirė me BE: gati lista e produkteve bujqėsore
" Konkurencė rajonale pėr investimet e huaja
" “Kosova Airlines” fluturon me 28 tetor
" SBASHK: ''Greva e arsimtarėve fillon mė 1 shtator''
" Bllokohen nė Prizren 10 000 litra vaj
" Shqipėri-Kosovė: linjė e re energjie

 


Analizat e fundit

" Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: