| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

PTK shton numrin e kabinave telefonike

Posta dhe Telekomunikacioni i Kosovės ka shtuar numrin e kabinave telefonike “Pay Phone”, nė tėrė territorin e Kosovės, qė do t’iu mundėsojė qytetarėve tė komunikojnė edhe pėrmes kėtij shėrbimi, qė ėshtė mė i lirė nė krahasim me ēmimin pėr njė thirrje telefonike qė bėhet nga kabinat me ndėrmjetėsues apo nga shtėpitė. Nė anėn tjetėr kėto kabina do t’i sjellin njė fitim edhe vetė PTK-sė. Sipas zyrtarėve tė PTK-sė, pėrdorimi i “Pay Phone” ėshtė mjaft i madh dhe tė ardhurat nga to janė mesatarisht 400 euro pėr njė kabinė. Pėrgjegjėsit e PTK-sė theksojnė se kartelat qė pėrdoren nė kėto kabina kanė njė nivel tė lartė tė sigurisė, kėshtu qė ēdo tentim i keqpėrdorimit bllokohet nga njė qendėr e posaēme. Deri me tani nuk ėshtė paraqitur asnjė rast i keqpėrdorimit

ECIKS / RTK
 
 
| Rreth ECIKS | Fillimi | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt | Stafi | Rregullat e përdorimit | Shqip | English |

© 2003 Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.
.

 

 


Titujt e lajmeve të fundit


" Aeroporti i Kukėsit brenda 20 muajve hap dyert
" 5 me 1 pėr terrin !!!
" Bosėt e karburanteve rritin ēmimin e naftės
" Shqipėri: gati projektbuxheti 2004
" SBASHK: Punėtorėt e arsimit prej 1 shtatorit ne grevė
" Pėrkeqėsohen treguesit e ekonomisė
" Nis spekulimi me euron, leku bie 2 pike
" Sindikata e shėndetėsisė kėrkon rritje page nė masėn 20%
" Tregtia e lirė me BE: gati lista e produkteve bujqėsore
" Konkurencė rajonale pėr investimet e huaja

 


Analizat e fundit

" Integrimet rajonale dhe sfidat e NVM-ve
" Ndėrmarrjet kosovare dhe Interneti
" Uji mineral i Evianit dhe samuni i Selanikut
" Pėr njė qasje tė qėlluar tė ndėrmarrjeve ndaj tregut
" Privatizimi: shpresė apo dėshpėrim !

 


Publikimet e deritashme

" Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė
 

 

Për stafin e ECIKS
Emri/ E-Mail:

Fjalëkalimi: