Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Të fundit | Të gjitha |

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Nje broshure e detajuar ne gjuhen angleze mbi themelimin e kompanive the sistemin e tatimit ne Kosove. Publikuar nga ECIKS.

Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Nje broshure e detajuar ne gjuhen gjermane mbi themelimin e kompanive the sistemin e tatimit ne Kosove. Publikuar nga ECIKS.

Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Publikim ne gjuhėn gjermane.
Pėrmes kėtij studimi tė financuar nga Austrian Development Agency (ADA), Nisma Ekonomike pėr Kosovėn (ECIKS) hulumton dhe paraqet nė detaje strukturėn e ndėrmarrjeve dhe potencialet e sektorėve tė ekonomisė Kosovare.

Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Njė pėrmbledhje e shkurtėr e pikave kryesore pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare (planave tė biznesit) pėr ndėrmarrje tė vogla dhe tė mesme. (PDF - Dokument, 255kB), qershor 2004.

Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit
Njė udhėzues i shkurtėr i ECIKS qė pėrmbledh pikat kryesore pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit. (PDF - Dokument, 276 kB), qershor 2004.

Programi i riaktivizimit tė Ferronikelit (nė Anglisht)
Analizė e ekspertėve tė Ferronikelit pėr mundesitė dhe mjetet e duhura pėr riaktivizim tė Ferronikelit (01.10.2003)

Udhėzues pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė (shtator 2006)
Ky ėshtė botimi i tretė i udhėtuesit pėr themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė, qė u publikua nė shtator 2006. Udhėzuesi pėrmban informata dhe kėshilla mbi planifikimin dhe themelimin e ndėrmarrjeve tė reja nė Kosovė dhe paraqet njė ndihmė tė rėndėsishme pėr ndėrmarrėsit e rinj (PDF - Dokument, 448kB, shtator 2006)


Së shpejti me publikime të reja në faqet e ECIKS në Internet.

| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

I zmadhojnė borxhet
Gjysma e PBB-sė nga sektori privat
Serbia fiton n`kurriz tė Kosovės
Shtrenjtohet buka
FMN-ja do tė reformohetAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail